tło menu
Tło stopki strony

Usuwanie brodawek

poznaj szczegóły zabiegu

Usuwanie brodawekUsuwanie Brodawek (zwane kurzajkami) są zmianami skórnymi wywołanymi przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV (human papilloma virus). W obrębie stóp umiejscawiają się zwykle na podeszwie, palcach i w okolicach paznokci. Występują pojedynczo lub mnogo tworząc mozaikę i zajmując większą powierzchnię skóry.

Początkowo brodawki są małymi grudkami o gładkiej powierzchni. Rosnąc zmieniają kolor na brązowy, stają się zrogowaciałe, przybierają kalafiorowaty kształt, mają twarde krawędzie a w środku zmiany widoczne są ciemne punkty. Brodawki na stopie są płaskie i często wrastają w głąb skóry pod wpływem nacisku ciężaru ciała. Mogą wtedy sprawiać dolegliwości bólowe co przeszkadza w chodzeniu dlatego często mylone są z odciskami.

Pękające pięt jest nadmierne rogowacenie, suchość i brak elastyczności skóry z powodu niewłaściwej pielęgnacji, nadwagi, cukrzycy, nieodpowiedniego obuwia.

Pęknięcia występujące początkowo jako powierzchowne, suche rysy w nadmiernie zrogowaciałym naskórku pod wpływem obciążenia mogą stać się głębokimi, bolesnymi a nawet krwawiącymi ranami w postaci rozpadlin w skórze właściwej . Zaniedbane sprzyjają infekcjom bakteryjnym i stanom zapalnym.


cena zabiegu
Element graficzny strony Stopy - element graficzny strony Stopa - element graficzny strony

Skontaktuj się z nami

zaufaj specjalistom i już dzisiaj popraw komfort swojego życia

+48 793 100 181


gabinet@podomed.net


ul. Piłsudskiego 2-8/4a
55-011 Siechnice